چیلک

agricultural picture

فراخوان هشتمین جشنواره عکس اردیبهشت هرمزگان

انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر بندرعباس با هدف ثبت بخشی از فرهنگ ایران زمین که امروزه کمتر مورد توجه است و کنکاش پیرامون جایگاه و موقعیت انسان در ابتدای هزاره سوم، همچنین ارتقاء عکاسی در استان هرمزگان هشتمین جشنواره عکس اردی بهشت را برگزار می کند.


بخشهای جشنواره

ملی:۱- انسان و جامعه شهری (مجموعه عکس) ۲- جشن های ایرانی (تک عکس)

استانی: (ویژه عکاسان استان هرمزگان): موضوع آزاد (تک عکس)

مقررات جشنواره

۱- عکس‌ها میتوانند رنگی، تک رنگ، ثبت آنالوگ یا دیجیتال باشند.

۲- عکاسان باید آثار خود را بصورت دیجیتال با رزولوشن ۳۰۰دی پی آی و فرمت jpg  با کیفیت مناسب برای چاپ نهایی، بصورت ایمیل یا مرسوله پستی  به دبیرخانه جشنواره  ارسال نمایند.

۳- هر مجموعه عکس باید حداقل شامل ۳ و حداکثر ۷ قطعه عکس باشد.

۴- هر عکاس مجاز است حداکثر  ۱۰ قطعه تک عکس و یک مجموعه عکس ارسال نماید.

۵- در بخش انسان و جامعه شهری ارائه بیانیه به همراه مجموعه عکس ارسالی الزامی می باشد، بیانیه باید بصورت فایل word و  PDF حداقل ۵۰ و حداکثر ۳۰۰ کلمه باشد و در پوشه‌ی مجموعه عکس (ESSAY)ذخیره گردد.

۶- در بخش تک عکس، عکس‌های نهایی در اندازه‌ی پنجاه در هفتاد سانتیمتر چاپ خواهند شد، طبیعی‌ست چنانچه نسبت اضلاع عکس‌ها متفاوت باشد، عکاس باید آن‌ها را در پاسپارتوی دیجیتال با نسبت اضلاع پنجاه در هفتاد سانتیمتر بچیند.

۷- در بخش مجموعه عکس، هر مجموعه در یک فریم پنجاه در هفتاد سانتیمتری چاپ خواهد شد، لذا عکاس باید عکسهای خود را در یک فریم پنجاه در هفتاد سانتیمتری بچیند.

۸- پوشه اصلی در لوح فشرده یا ایمیل باید با نام‌خانوادگی شرکت کننده نام‌گذاری شود. مثلا آقای علیرضا حسینی بنویسدHosseini :

9- در پوشه‌ی اصلی،  پوشه‌های Photos برای تک عکس، Essay برای مجموعه عکس و Hormozgan برای تک عکس با موضوع آزاد برای عکاسان هرمزگانی ساخته شود.

۱۰- در پوشه‌ی Photos برای تک‌عکس‌ با موضوع جشن های ایرانی و در پوشه‌ی Hormozgan  برای تک‌ عکس با موضوع آزاد برای عکاسان هرمزگانی،  فایل‌ها با نام‌خانوادگی عکاس از ۰۱ تا نهایتاً ۱۰ شماره گذاری شود. مثلاً hosseini01

11- در پوشه‌ی Essay  و برای مجموعه عکس، فایل‌ها با رعایت ترتیب ارائه با نام مجموعه و شماره ارائه شوند. برای مثال اگر نام مجموعه‌ای «تهران» است. به این ترتیب شماره گذاری شود: Tehran01 تا Tehran07

12- در بخش جشن های ایرانی لازم است نام جشن، مکان و تاریخ برگزاری آن در فرم شرکت قید شود.

۱۳- فرم شرکت در جشنواره به دقت تکمیل و ترتیب عکس ها در آن با نام فایل در ایمیل یا لوح فشرده هماهنگ باشد.

۱۴- ارسال عکس پرسنلی از عکاس بصورت دیجیتال الزامی است.

۱۵- اطلاعات فرم شرکت برای تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت لذا مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شرکت کننده می باشد.

۱۶- دبیرخانه جشنواره ارسال کننده را صاحب اثر می شناسد اما در صورتی که خلاف ان ثابت شود تمامی امتیازات متعلقه باطل و اثر مذکور از نمایشگاه و امور انتشاراتی حذف خواهد شد.

۱۷- به عکاسانی که عکس‌هایشان برای نمایشگاه پذیرفته شود گواهی حضور اعطا خواهد شد.

۱۸- برگزار کننده حق استفاده از عکس های پذیرفته شده برای چاپ در امور نمایشگاهی، اطلاع رسانی و بانک اطلاعاتی با ذکر نام عکاس را برای خود محفوظ دانسته و چنانچه کسب درآمدی از آثار مذکور حاصل  شود سهم عکاس بر اساس تعرفه برگزار کننده پرداخت خواهد شد.

۱۹- عکاسانی حق حضور در بخش استانی را دارند که متولد استان هرمزگان بوده و یا حداقل سابقه ۲ سال سکونت در این استان را داشته باشند.

۲۰- ارسال اثر به منزله قبول مقررات جشنواره است و تصمیم گیری در مورد نکات پیش بینی نشده به عهده دبیرخانه جشنواره می باشد.

جوایز در هر بخش:

نفر اول: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ده میلیون ریال

نفر دوم: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ هشت میلیون ریال

نفر سوم: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ شش میلیون ریال

جایزه ویژه: به بهترین عکس جشنواره از سوی هیات داوران جایزه ویژه ای با نام کوروش گرمساری (عکاس و فیلمساز فقید هرمزگانی) شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ دوازده میلیون ریال اهدا می شود.

دبیرخانه جشنواره:

نشانی پستی: بندرعباس-  صندوق پستی: ۱۸۹۹-۷۹۱۴۵

ایمیل: iycs_b@yahoo.com

تلفکس: ۳۳۴۷۶۰۵-۰۷۶۱    سایت اینترنتی: www.cinemajb.ir

مدیر جشنواره: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

دبیر جشنواره: محمود عسکری

مدیر اجرایی جشنواره: رهبرامامدادی

آخرین مهلت ارسال آثار: ۱۳۹۱/۱۱/۳۰

زمان برگزاری جشنواره: اردیبهشت۱۳۹۲

بزودی فرم ثبت نام در جشنواره منتشر خواهد شد .

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 2 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 09:54 ق.ظ | نویسنده: رهبرامامدادی | چاپ مطلب 0 نظر